Dochód zagraniczny a kredyt hipoteczny

sie 3, 2021 | 0 komentarzy

Dziś opiszę sytuację, w której ktoś pracuje poza terenem Polski, otrzymuje pensję w innej niż złoty walucie, a chciałby uzyskać kredyt hipoteczny w Polsce.

W pierwszej kolejności należy założyć konto w banku w Polsce i przekierować tam wpłaty swojej pensji od pracodawcy. Jest to bezwzględny warunek, jaki należy spełnić aby potem starać się o kredyt na mieszkanie lub budowę domu.

Takie wpływy muszą pojawiać się na koncie minimum 4 do 6 miesięcy zanim zaczniemy składać wniosek kredytowy. Nie ma od tego odstępstwa.

Dokumenty jakie są potrzebne do złożenia wniosku osoby zatrudnionej zagranicą, to:

– kontrakt przetłumaczony przez tłumacza przysięgłego,

– przetłumaczone przez przysięgłego wcześniejsze przelewy za wynagrodzenie na konto do zagranicznego banku ( łącznie z polskimi wpływami 12 miesięcy).

– dodatkowo u zagranicznego pracodawcy należy wypełnić na anglojęzycznym formularzu bankowym zaświadczenie z pracy o zatrudnieniu.

Są banki, które zmniejszą wysokość zarobków o 20% do zdolności.

Zmienią parametry kredytowe, ponieważ nie przyznają kredytu w złotówkach dla osoby zarabiającej w euro, tylko przyznają kredyt walutowy, a taki ma większe oprocentowanie. Dodadzą prowizję. Na szczęście nie wszystkie banki mają takie przepisy, więc można wybierać.

Jak minie określony czas czyli te 4 do 6 miesięcy z wpływami na konto wynagrodzenia do Polski, zbierze się dokumenty to można przystąpić do składania wniosku o kredyt hipoteczny w banku w Polsce.

error: Content is protected !!