KREDYTY HIPOTECZNE POZNAŃ I OKOLICE

Jeżeli właśnie zastanawiasz się nad pozyskaniem kredytu hipotecznego, skontaktuj się ze mną!

Zakres mojego działania:

  • Kredyt hipoteczny na zakup mieszkania ( rynek wtórny i deweloperski)
  • Kredyt hipoteczny na zakup i remont mieszkania ( rynek wtórny i deweloperski)
  • Kredyt hipoteczny na zakup domu ( rynek wtórny i deweloperski)
  • Kredyt hipoteczny na zakup działki
  • Kredyt hipoteczny na zakup działki i budowa domu
  • Kredyt hipoteczny na budowę domu

W czym pomagam?

  • przeprowadzam analizę sytuacji klienta
  • miarodajnie badam zdolność kredytową klienta
  • wykorzystuję swoje silne zdolności negocjacyjne podczas pracy nad kredytem
  • umożliwiam wytypowanie najlepszej oferty na rynku
  • przygotowuję klienta do procesu kredytowego i w zakresie procedur bankowych
  • opracowuję logistyczny plan pracy z dokumentami do płynnego przejścia przez całe działanie
  • zabezpieczam interesy klienta w trakcie starania się o finansowanie, badając dokumenty, stan prawny nieruchomości i umów
  • eliminuję i przestrzegam przed zagrożeniami
  • doprowadzam do zakończenia procesu i podpisania wybranej umowy kredytowej

 

Oferta kredytów hipotecznych w Poznaniu w 2023 roku

Na rynku jest sporo banków, które mają w swojej ofercie kredyty hipoteczne. Często wybieramy kredyt hipoteczny w tym miejscu, gdzie posiadamy swoje konto bankowe, jest to przeważnie pierwszy miejsce, do którego wybieramy się po informację o hipotece. Nie można powiedzieć, że jest to błąd. Taka oferta przez przypadek może być dla nas najlepsza! Przypadek rządzi się jednak własnymi prawami i lepiej porównać kilka ofert banków, żeby nie stracić!

Kredyt hipoteczny w swoim banku

Nie wszystkie banki mają dla swoich tzw. wewnętrznych klientów lepsze oferty. Te, które na dzień dzisiejszy proponują lepsze oferty  dla swoich klientów wewnętrznych, to: mBank, Santander i City Bank, ING. Warunki jakie stawiają banki są indywidualne w każdej ofercie. Przeważnie chodzi o wielkość wpływów na konto, posiadania określonych produktów bankowych jak karta kredytowa, czy linia odnawialna. Ważny jest czas posiadania konta w niektórych instytucjach bankowych. Te wszystkie aspekty stanowią o tym jaką ofertę na kredyt na mieszkanie czy kredyt na dom przedstawi nam poszczególny bank.

Co jest ważne przy typowaniu banku to fakt czy posiadamy minimum 10 czy 20% wkładu własnego. Czy jest to gotówka, czy jest to zakupiona wcześniej ziemia.

Czy nasze wynagrodzenie za pracę pochodzi od pracodawcy, czy prowadzimy własną działalność gospodarczą. Jeżeli mamy umowę o pracę, to czy jest ona podpisana na czas określony i jeśli tak, to jaki, czy jest to umowa na czas nieokreślony.

Jaki jest stan prawny naszej firmy, czy jest to spółka, a my otrzymujemy wynagrodzenie z tytułu mianowania, czy jest to działalność i rozliczamy się na zasadzie np. ryczałtu.

Są bowiem banki, które dobrze liczą dochody z tytułu mianowania, są takie które świetnie liczą ryczałt, są takie, które w ogóle nie wliczą do obciążeń zdolności kredytowej naszych limitów firmowych i leasingów, co zwiększa automatycznie naszą zdolność, będąc czasami jedyną opcją, jeśli takie obciążenia są np. duże.

Są banki, które w swojej ofercie nie mają opłaty za wcześniejszą spłatę kredytu, mam tu na myśli spłatę kredytu przed upływem 3 lat, większość banków blokuje takie rozwiązanie inwestorom narzucając procent do zapłacenia od przyjętej kwoty za kredyt hipoteczny.

Kredyt hipoteczny a wiek kredytobiorcy

Kolejnym elementem który różnicuje ofertę kredytów hipotecznych jest wiek kredytobiorcy. Są oferty, które pozwalają wydłużyć okres kredytowania do 80 roku życia, do 75 roku, do 70 roku i jest jeden który ścina ten czas do 67 roku życia.

Oprocentowanie kredytów hipotecznych

Innym elementem wpływającym na różnorodność ofert hipotecznych, jest kwestia oprocentowania. Czy decydujemy się na oprocentowanie stałe, czy godzimy się na oprocentowanie zmienne, czyli takie, jakie jest w danym momencie dostępne na rynku finansowym. Na tą decyzję powinien wpłynąć czas kredytu, na jaki się decydujemy przystępując do hipoteki.

Stan nieruchomości wpływa na ofertę kredytu hipotecznego

Ostatnim elementem który znacząco wpływa na ofertę kredytową jest nieruchomość jaką nabywamy lub budujemy. Jej stan prawny. Jej zapisy w księdze wieczystej. Są bowiem banki, które przyznają kredyt na mieszkanie, które jest mieszkaniem współdzielczym z  2% większym oprocentowaniem, są banki które przyznają kredyt na budowę domu, ale będzie to droga przez mękę, podczas gdy inne mają świetnie skonstruowane i szybkie w realizacji procedury. Trzeba też wziąć pod uwagę fakt, ze składając zapytanie hipoteczne do kilku banków, narażamy się na wielokrotny koszt wyceny nieruchomości, a są banki które zgadzają się na operat zewnętrzny ( wtedy robi się jeden operat, który składamy w kilku bankach), a są takie które absolutnie nie akceptują operatów zewnętrznych.

Podsumowując oferty banków: hipoteka na zakup mieszkania, czy hipoteka na budowę domu zależą od bardzo wielu czynników związanych z naszą sytuacją zawodową, osobistą, prawną, od tego co kupujemy, na jaki czas i gdzie. Jakie są nasze zobowiązania, jaka zdolność kredytowa i ile czasu mamy w poszczególnym banku zanim zetnie nam zdolność, wiedząc, że w końcowym okresie będziemy już przebywać na emeryturze. Dlatego zachęcam do kontaktu ze mną. Ustalimy co można, co się opłaca, gdzie najlepiej w określonej sytuacji wybrać się po kredyt hipoteczny żeby nie nadpłacać. Wybierzmy najkorzystniejszą ofertę!

Moim głównym celem jest bezpieczeństwo i zadowolenie klienta. Chcę proponować korzystne i unikalne oferty, ponieważ mam realny wpływ na ich ostateczne parametry.

Sięgnijmy po kredyt hipoteczny! 

Pytania i odpowiedzi (FAQ) dotyczące kredytów hipotecznych

Jak poprawić zdolność kredytową starając się o kredyt hipoteczny?

Starając się o kredyt hipoteczny w bankach każdy powinien sumiennie zrobić listę swoich zobowiązań finansowych. Znać raty i kwoty pozostałe do spłaty swoich zobowiązań, jeśli takie występują.

Taka lista jest bardzo ważna, aby rzetelnie ocenić zdolność kredytową bazując na kalkulatorach bankowych, jakimi dysponują doradcy. Może się okazać, że będzie potrzeba zamknąć zobowiązanie, aby nie ciążyło na zdolności do uzyskania wymarzonej hipoteki na nieruchomość którą planujemy zakupić.

Innym ruchem może być wydłużenie okresu spłaty zaciągniętego wcześniej zobowiązania, aby zmniejszyć jego ratę, co poprawi w efekcie zdolność na kredyt hipoteczny.

Kolejnym wyjściem na poprawę zdolności kredytowej może być dołączenie drugiego współkredytobiorcy, który nie musi występować w charakterze właściciela nieruchomości jaką chcemy nabyć, natomiast przystępuje do kredytu aby zwiększyć szansę na otrzymanie hipoteki. Bardzo często dołączam wynagrodzenie z tytułu pracy żon, nawet jeśli te dane nie są (z różnych powodów) bardzo wysokie, one naprawdę znacząco poprawiają zdolność do kredytu na zakup lub budowę nieruchomości.

Kolejnym ruchem może być konsolidacja zobowiązań, wiąże się to ze znalezieniem finansowania o korzystniejszym oprocentowaniu, zwiększeniem czasu trwania kredytu, tym samym wpływając na wysokość raty.

Wszystkie te ruchy można zaplanować w oparciu o dane z kalkulatorów hipotecznych z banków, tak aby logistycznie opracować plan działania i osiągnąć sukces końcowy w postaci przyznanego finansowania na nieruchomość.

Jaki jest maksymalny wiek kredytobiorcy hipotecznego

Chciała bym przybliżyć temat maksymalnego wieku kredytobiorcy hipotecznego. Oto jak wygląda sprawa w poszczególnych bankach na dzień dzisiejszy na rynku finansowym:

80 lat:

– Alior

– PKO BP – ale tylko dla rat malejących

75 lat:

– Millennium

– ING – ale nie dla zawodów z wcześniejszym przejściem na emeryturę (np mundurówka, górnicy)

– BPS

– PKO BP – raty równe

70 lat:

– BOŚ Bank

– Santander

– Pekao SA

– City Bank

67 lat:

– mBank

Jest to maksymalny wiek kredytobiorcy w czasie zakończenia kredytu hipotecznego.

Kredyt hipoteczny a dochód z umowy na czas nieokreślony

HIPOTEKA – DOCHÓD Z UMOWY NA CZAS NIEOKREŚLONY jest obecnie przyjmowany w bankach wciąż z ostatnich 3 miesięcy, ale należy być czujnym, ponieważ banki podwyższają chęć monitoringu naszych wpływów i coraz częściej włają o wyciągi z 6 miesięcy jak również z 12 dla porównania.

Jako jeden z nielicznych Bank Santander dopuszcza przyjęcie dochodu z 1 miesiąca po zmianie, podwyżce, jednak tylko w przypadku, gdy podwyżka nie przekracza 20 do 30% poprzedniego wynagrodzenia.

Gdy podwyżka przekracza 20 o 30% kwotę poprzedniego wynagrodzenia, również będzie wymagany wyciąg z ostatnich 3 miesięcy aby wykazać nową kwotę dochodu.

Taką samą możliwość dopuszcza też PKO bp, w sytuacji kiedy miało się 12 miesięczny staż u poprzedniego pracodawcy.

W mBanku taki dochód ma restrykcję dotyczącą przerwy między zatrudnieniem nie dłuższą niż 14 dni.

W ING ten czas jest rozłożony do 2 miesięcy jeśli chodzi o przerwę w zatrudnieniu.

Należy zwrócić uwagę, ze banki mogą poprosić o dodatkowy wyciąg z poprzednich miesięcy, jeśli zmiana płacy wyda im się „dziwna”. Proszą wtedy o wyciągi za 6 lub 12 miesięcy wstecz. Należy jednak pamiętać, że pracownicy mają prawo do podwyżek i można to tak interpretować. Kwestia należy do tzw „uznaniowych” przez analizę danej instytucji bankowej.

Minimalny czas prowadzenia działalności gospodarczej a kredyt hipoteczny

Poniżej możecie Pańśtwo zapoznać się z informacjami jaki jest minimalny okres prowadzenia działalności gospodarczej, który będzie zaakceptowany jako dochód przez banki i przyjęty do analizy zdolności kredytowej dla osób starających się o kredyt hipoteczny.

ING– 12 miesięcy, za wyjątkiem branż: gastronomia, kultura, rozrywka, rekreacja, turystyka, zakwaterowanie.

mBank – 12 miesięcy, pod warunkiem, że działalność gospodarcza lub wykonywanie wolnego zawodu trwa co najmniej jeden rok kalendarzowy i nastąpiło jego rozliczenie z Urzędem Skarbowym.

W przypadku samozatrudnienia możliwe jest zaakceptowanie dochodów uzyskiwanych już po 3 miesiącach od momentu podjęcia działalności, pod warunkiem, że Wnioskodawca nadal współpracuje z firmą, w której był zatrudniony wcześniej na umowę o pracę przez okres co najmniej 6 miesięcy lub wykonuje pracę o tym samym charakterze współpracując z innym podmiotem.

Millenium – w związku z COVID aktualnie bank akceptuje działalność gospodarczą, która jest prowadzona od 24 miesięcy, w indywidualnych przypadkach jeśli nie jest to jedyny dochód możliwa akceptacja od 12.

BNP – minimalny okres prowadzenia działalności gospodarczej, to 6 miesięcy, jeśli jest to kontynuacja poprzedniej profesji ( kolejna działalność gospodarcza o podobnym profilu), lub 3 miesiące jeśli działalność ta jest oparta na współpracy z dotychczasowym pracodawcą, lub jest alternatywną formą wcześniej wykonywanej pracy w oparciu o umowę o pracę/kontrakt z dotychczasowym pracodawcą.

SANTANDER – w związku z COVID aktualnie bank akceptuje działalność gospodarczą prowadzoną od 24 m-cy, w indywidualnych przypadkach jeśli nie jest to jedyny dochód możliwa akceptacja od 12.

ALIOR – od minimum 3 miesięcy pod warunkiem, udokumentowania przejścia z umowy o pracę na czas nieokreślony/określony na działalność gospodarczą, gdzie rodzaj świadczonych usług nie uległ zmianie oraz gdzie umowa lub umowy obowiązywały przez minimum 6 miesięcy.

PEKAO SA HIPOTECZNY – brak konieczności przedstawiania wpływów oraz szczegółowej KPiR za wszystkie miesiące bieżącego roku dla działalności gospodarczej (pozostaje konieczność przestawienia szczegółowej KPiR za ostatni rozliczony miesiąc)

brak akceptacji branż podwyższonego ryzyka- turystyka i zakwaterowanie, gastronomia, rozrywka, organizacja eventów, wynajem sal, sport i rekreacja, edukacja pozaszkolna, zorganizowany przewóz osób (np. przewozy autokarowe)

error: Content is protected !!